Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Bitcoin Fiyat Hesaplama – Yardım Destek
Sosyal Medya

Bitcoin Fiyat Hesaplama

Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen kullanıcıların yaşadığı en büyük problemleden birisi, sürekli değişen Bitcoin fiyatı ile Türk Lirası değerinin hesaplanması oluyor. Bitlo.com sitesinde bulunan Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı ile Bitcoin’in, Türk Lirası karşısındaki güncel değerinden Türk Lirası bakiyenizin güncel Bitcoin karşılığını hesaplayabilirsiniz.

BTC Fiyat Hesaplama

BTC=TRY

Bitcoin Satın Al

Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı ile, bakiyenizde bulunan Türk Lirası değerinin kaç Bitcoin’e karşılık geldiğini öğrenmeniz için kolay kullanım sağlayan bir yöntemdir. Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı ile güncel Bitcoin fiyatının Türk Lirası karşılığındaki güncel değerini hesaplayabilirsiniz. Bitcoin ile ürün karşılığı ödeme alan sitelerde, almış olduğunuz ürünün Türk Lirası karşılığını hesaplayabilirsiniz.

Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı şu şekilde çalışmaktadır.:

Bitcoin Fiyatı Hesaplama Kullanım Tarifi

Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracı Bitlo.com sitesinde bulunan güncel Bitcoin fiyatı ile hesaplanmaktadır. Güncel Bitcoin değeri Bitlo.com sitesi içerisinde yapılan son işlemin değerini baz almaktadır. Yapacağınız hesaplamalar satış tahtasına bağlı olmaktadır. Bitcoin / Türk Lirası hesaplama aracının vereceği değerler yaklaşık olmakla beraber değişiklik gösterebilir.

Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Bitcoin fiyatı, genel olarak arz ve talep dengesi doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Bitcoin, kullanıcılarının oluşturduğu bir ekosistemdir ve güncel değeri kullanıcılarının arz ve talep dengesine göre değişmektedir. Reel para (Dolar, Euro, Türk Lirası vb.) değerlerinde olduğu gibi herhangi bir merkez bankasına veya düzenleyici bir sisteme bağlı değildir.

Bitcoin, kullanım alanı olarak, fiyatlarında ki değişimden dolayı Bitlo.com gibi Kripto Para Değişim Borsalarında alış/satış işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Alış / satış işlemleri dışında Bitcoin, 2017 yılındaki ani fiyat artışı nedeniyle bir çok kullanıcı tarafından bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Bitcoin bakiyelerini ‘Bitcoin Cüzdanlarında’ (İlgili içeriğimize göz atabilirsiniz) [btc cüzdan yazımızın linki gelecek] muhafaza etmektedirler.

Bitcoin her ne kadar fiziki karşılığı olmasa da bir para birimidir ve ödeme aracı olarakta kullanılmaktadır. Dünya’nın bir çok yerinde Bitcoin ile ödeme alan şirketler bulunmaktadır. Uluslararası ticaretlerde, Bitcoin ile ödeme yapmanın daha hızlı, güvenilir ve ucuz olması Bitcoin’i ödeme aracı olarak reel para (Dolar, Euro, Türk Lirası vb.) birimlerine göre daha cazip bir hale getirmektedir.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap