menu
Gittigidiyor Ücret ve Komisyonlar
193
okunma
GittiGidiyor’da mağaza açarak veya mağaza açmadan satış yapabilirsiniz.

GittiGidiyor’da satış yapmak çok kolay ve kazançlıdır. Birkaç dakika içinde satış formunu doldurarak ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.
Adım adım ürün listelemek
Her sayfada bulunan GittiGidiyor arama çubuğu üzerindeki Satış Yap butonu ile satış yapmaya başlayabilirsiniz. 

İlk adımda ürününüzü satışa çıkaracağınız kategoriyi belirlemelisiniz. Doğru kategoriyi ürününüzün ismini yazarak bulabilir veya mevcut kategoriler arasından adım adım seçim yaparak en uygun kategoriyi bulabilirsiniz.

Bir sonraki adımda ürününüzün farklı seçenekleri mevcutsa tek seferde listeleme yapabilmeniz için Seçenekli Ürün Satışı alanı açılacaktır.

Seçenekli ürünleriniz için tek bir fiyat belirlemeniz gerekmektedir.

Adet Seçimi ve Ürün Bilgileri Girişi

Sırasıyla renk ve adet seçimi gerçekleştirdikten sonra satış formatı seçmeniz istenecektir. Mağaza aboneliğiniz mevcut ise Mağaza Satışı formatı ile, mağaza aboneliğiniz yoksa Sabit Fiyat formatı ile listeleme gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün Bilgileri 
Bu adımda aşağıdaki alanları doldurmanız gerekmektedir.

-Ürün fotoğrafları
-Ürün başlığı ve alt başlığı
-Ürün fiyatı, adeti ve satış türü
-Ürün özellikleri
-Ürün açıklamaları
-Satış süresi
-Kargo bilgileri & Şehir seçimi alanı
-Ürüne ait kimlik bilgilerini girin (GTIN numarası ve MPN kodu)

Bu adımda ürün sayfanızın nasıl gözüktüğünü kontrol edebilirsiniz. Ürün bilgileri ve kargo detaylarında değiştirmek istediğiniz bir alan varsa Düzenle butonu ile değişiklik sağlayabilir, herhangi bir değişiklik yapmak istemiyorsanız Devam Et butonu ile bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Son adımda satışa hazırladığınız ürün Listeleme Servisi-Listelemeye Hazır Ürünler sayfanıza kaydedilir. Bu bölümde, satışa çıkarmak istediğiniz ürünlerinizi seçerek Ödeme Sepeti’ne Ekle butonuna basın. Son adımda Ödeme Sepeti üzerinden hazırladığınız ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.

Ürün listelerken dikkat etmeniz gerekenler, başarılı satıcı olmanın ipuçları ve daha fazlası Satıcı Bilgi Merkezi’nde.

Listeleme Servisi’nin kullanımı

Hesabım sayfanızda, Hesabım paneli altında yer alan Listeleme Servisi başığına tıklayarak ürünlerinizi yönetebileceğiniz Listeleme Servisi sayfasına ulaşabilirsiniz. 

Kullanıcı tarafından eklenen resim

Listeleme Servisi Listelenenler ve Toplu Ürün Yükleme olmak üzere iki ana başlıktan oluşmaktadır.

Listelenenler alanı, Aktif SatışlarYeni ListelenenlerSatılanlar ve Satılmayanlar olmak üzere ürün listelemelerinizi yönetebileceğiniz dört bölümden oluşur.

Toplu Ürün Yükleme alanından ise Excel dosyası ile toplu olarak listeleme gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabım-Satışlarım sayfanızdaki gibi satışı devam eden tüm ürünlerinizi bu ekrandan takip edebilirsiniz. Aradığınız ürünlere, filtre seçenekleriyle hızlı bir şekilde ulaşabilir, sayfanın üst kısmında bulunan seçeneklere (format, fiyat, kalan süre vb.) göre ürünlerinizi sıralayabilirsiniz.

Satış yap sayfasında hazırlayarak kaydettiğiniz bu alana kayedilir. Bu alanda ürünlerinizin özelliklerini (kategori, başlık, süre, adet, fiyat, kargo bilgileri, opsiyonel özellikler vb.) toplu olarak düzenleyebilir, binlerce ürünü “Ödeme sepetine Ekle” butonu ile tek ödemede satışa çıkartabilirsiniz.

Ürün formatına, Mağaza kategorilerinize, fiyat aralığına ve ürün durumuna göre filtreleme yapabilir, ürün başlığından aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sattığınız ürünlerden elinizde fazla adet varsa tekrar listelemekle vakit kaybetmeden istediğiniz ürünleri seçerek sadece birkaç saniyede kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız ürünler, Yeni Listelenenler sekmesine aktarılacaktır. 

Yine bu bölümde ürün formatına, Mağaza kategorilerinize, fiyat aralığına ve ürün durumuna göre filtreleme yapabilir, ürün başlığından aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz. 

Satılmayan tüm ürünleriniz bu alanda toplanır. “Yeni Listelenenler” alanında yer alan tüm seçenekleri bu sayfa üzerinde de kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları