menu
Ücret İadesi
269
okunma
Ücret İadesi

Ücret İadesi

Teslim aldığınız ve henüz ödeme onayı vermediğiniz bir ürün için Hesabım-Aldıklarım sayfanızdaki İadeyi Başlat butonuna tıklayarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. İade talebinizi oluşturduktan sonra 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade etmelisiniz.

Ürün bedeli ne zaman iade edilir? 

Satıcı, iade ürünü teslim alıp Hesabım sayfasından iade onayı verdiği zaman ürün bedeli ödeme yaptığınız karta iade edilir. 

İade kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, satıcının iade onayı vermesi için 3 iş günü (Ek 24 saat) süresi vardır. Satıcının üç iş günü içinde iade onayını vermediği durumda GittiGidiyor otomatik olarak satıcıya hatırlatma mesajı gönderek son 24 saatlik süreci başlatır. Eğer bu süre içinde de satıcı iade onayı vermezse iadeniz otomatik olarak yapılır.

Ürüne ödeme onayı verdikten sonra ürün iadesi nasıl yapılır?


User-added imageUser-added imageUser-added imageUser-added imageUser-added image

Ödeme onayı verdikten ve ürün bedeli satıcıya aktarıldıktan sonra ürünü iade etmek isterseniz  yine Hesabım-Aldıklarım sayfasındaki İadeyi Başlat butonuna tıklayarak iade talebinizi oluşturun. İade talebinizi oluşturduktan sonda 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade edebilirsiniz.

Ödeme onayı verilen bir ürünün iadesi sırasında GittiGidiyor, satıcıdan ürün bedelini GittiGidiyor havuz hesabına geri yatırmasını ister. Ürün bedeli GittiGidiyor havuz hesabına ulaştıktan sonra iade tutarı kartınıza aktarılır.

İade tutarı kredi/banka kartına ne kadar süre içinde ulaşır?

Kredi kartlarına yapılan iadelerde iade tutarı 1 veya 2 iş günü içinde (Bu süre bankaların süreç ve uygulamalarına göre değişebilir) kredi kartına yansır.

Banka kartına yapılan iadelerde ise ortalama 7 iş günü içerisinde iade tutarı banka hesabına aktarılır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları