Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Facebook’ta Hakkında sayfamdaki kısımlara eklediğim şeyleri kimlerin görebileceğini nasıl seçerim? – Yardım Destek
Facebook Sosyal Medya

Facebook’ta Hakkında sayfamdaki kısımlara eklediğim şeyleri kimlerin görebileceğini nasıl seçerim?

Hakkında sayfanız eklediğiniz filmler veya kitaplar, kullandığınız uygulama ve oyunlardan haberler ve beğendiğiniz şeyler gibi ilginizi çeken şeyleri başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olur. Eklediğiniz şeylerin ya da uygulama ve oyunların paylaştıkları haberlerin hedef kitlesinde bulunan kişiler bunları görebilir. Her bir kısımdaki haberlerin gizliliğini ayrı ayrı düzenleyebilir veya isterseniz bir kısmı tamamen saklayabilirsiniz.

Şunların gizliliğini düzenlemek için:

  • Eklediğiniz şeyler: Kitap veya film gibi bir şey eklediğinizde, bunu kimlerin görebileceğini seçmek için gönderinin yanındaki hedef kitle seçiciyi kullanın. Hedef kitle seçici son seçiminizi hatırlar. Bu nedenle, siz hedef kitleyi değiştirene kadar eklediğiniz yeni şeyleri (hangi kısma eklediğinize bakılmaksızın) aynı hedef kitle görmeye devam eder. Hareketler dökümünüzden önceden eklemiş olduğunuz şeylerin hedef kitlesini değiştirebilirsiniz.
  • Beğendiğiniz şeyler: Beğendiğiniz şeylerin (ör. Sayfalar, müzik, film) bulunduğu her kısımdaki hedef kitleyi seçebilirsiniz. Örneğin, beğendiğiniz filmleri kimlerin görebileceğini seçmek için, filmler kısmına inin, sağ üst köşedeki  simgesine tıklayın ve Gizliliği Düzenle‘yi seçin. Hangi Sayfaları beğendiğinizi kimlerin görebileceğini seçmek için Beğeniler kısmınıza gidin, sağ üstteki  simgesine tıklayın ve Beğenmelerinin Gizlilik Ayarını Düzenle‘yi seçin.
  • Oyun ve uygulamaların haberleri: Bir uygulama veya oyundan haberler paylaşıyorsanız, hareketler dökümünüzden gelecekteki haberlerin hedef kitlesini düzenleyebilir veya önceden paylaştığınız bir haberin hedef kitlesini değiştirebilirsiniz.

Zaman tünelinizde bir şey paylaştığınızda, seçtiğiniz hedef kitlenin paylaştığınız şeyi Haber Kaynağı ve arama gibi Facebook’taki diğer yerlerde de görebileceğini unutmayın.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap