Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Gittigidiyor İptal ve İade Süreci – Yardım Destek
E-Ticaret GittiGidiyor

Gittigidiyor İptal ve İade Süreci

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyor’a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurum uygulamalıdır.

Ürün iadesi nasıl gerçekleşir?

Kullanıcı tarafından eklenen resimKullanıcı tarafından eklenen resimKullanıcı tarafından eklenen resimKullanıcı tarafından eklenen resim

Ürünü alıcının adresine kargolamanızın ardından alıcı, 3 iş günü (Ek 24 saat) içinde ürüne onay vermeli ya da ürünle bir sorun yaşanması halinde iade talebi oluşturmalıdır. Alıcı, ürünü teslim alıp ödeme onayı verse dahi teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde alıcı cayma hakkını kullanarak, sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünü iade edebilir.

Alıcı iade talebi oluşturduktan sonra ürünü adresinize göndermesi için 72 saat (Ek 24 saat) süresi vardır. Ürün iade edilip iade kargo bilgileri GittiGidiyor’un sistemine girildikten sonra ürün bedeli iadesine onay vermeniz için 3 iş günü (Ek 24 saat) süreniz olur. Bu süre içinde ürünü teslim aldıktan sonra Hesabım-Sattıklarım sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdaki “İade ürünü teslim aldım” butonu ile iade teslim onayı verebilirsiniz.

Bu süre içinde ürün size ulaşmazsa, Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak ürünü teslim almadığınızı GittiGidiyor’a bildirebilirsiniz.

Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler

User-added image
User-added image
User-added image
User-added image

-İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.

-Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.
Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

-Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

-Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

-Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği m.15/1-ğ bendi gereğince; elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı kapsamı dışındadır. Buna göre; E-pin online teslimatı gerektiren ürün olarak cayma hakkı kapsamında değildir. 

Sipariş iptali

Kullanıcı tarafından eklenen resimKullanıcı tarafından eklenen resimKullanıcı tarafından eklenen resim

Müşterini sipariş verdikten sonra, ürünü kargolanmadan önce veya kargolandıtan sonra siparişinin iptal edilmesini isteyebilir. Müşteriniz sipariş iptali istediklerinde Hesabım-Mesajlarım sayfanıza bilgilendirme mesajı gönderilir. Mesajlarım sayfanızdan iptal taleplerine ulaşarak müşterilerinizin isteği doğrultusunda en kısa süre içinde siparişleri iptal etmeniz gerekmektedir.

Müşterilerinizin isteklerine hızlı ve çözüm odaklı yanıt vermeniz size artı puan kazandıracaktır.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap