Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 748
GittiGidiyor Kargo Süreçleri – Yardım Destek
E-Ticaret GittiGidiyor

GittiGidiyor Kargo Süreçleri

GittiGidiyor’da kargo göndermek çok kolay ve avantajlı. Gönderilerinizi anlaşmalı firmalarla ve GittiGidiyor satış kodu ile göndererek kargolarınızın kolay takip edilmesini sağlayabilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Kullanıcı tarafından eklenen resim
Kullanıcı tarafından eklenen resim
Kullanıcı tarafından eklenen resim
Kullanıcı tarafından eklenen resim
Kullanıcı tarafından eklenen resim
Kullanıcı tarafından eklenen resimÜrünü paketleyin                   

Sattığınız ürünü, kargo ücretini artırmayacak büyüklükte ve taşıma esnasında ürüne zarar gelmeyecek şekilde paketleyin. Ürünlerinizi GittiGidiyor logolu kargo malzemeleriyle paketleyerek hem ürünleri müşterilerinize güvenle ulaştırabilir hem de müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Kullanıcı tarafından eklenen resimSatış kodunu not edin         

Hesabım-Sattıklarım sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdaki GittiGidiyor satış kodunu öğrenin ve kargo görevlisine vermek için not edin.

Kullanıcı tarafından eklenen resimPaketi kargoya teslim edin 

Alıcı ödeme yaptıktan sonra, ürün sayfasında belirttiğiniz süre içinde ürünü alıcının adresine göndermelisiniz. Ürünü kargoya verirken, kargo görevlisine GittiGidiyor satış kodunu söyleyin ve GittiGidiyor gönderisi olduğunu hatırlatın. Kargo görevlisi giriş yaptığı anda takip bilgileri GittiGidiyor’un sistemine otomatik olarak tanımlanacaktır.

Kullanıcı tarafından eklenen resimPara transferi                     

Kargo bilgilerini Hesabım sayfanıza girmenizi takip eden 3 iş günü içinde alıcının ürüne onay vermesi gereklidir. Bu süre içinde alıcı onay vermezse Hesabım-Sattıklarım sayfanızda “Onay hatırlat” linki çıkar. Bu linke tıkladığınızda alıcıya ürüne onay vermesi için son 24 saat hakkı tanınır. Bu süre sonunda da alıcı onay vermezse GittiGidiyor tarafından ürüne onay verilir.

GittiGidiyor’un anlaşmalı kargo şirketleri

Kullanıcı tarafından eklenen resim

Kargoyu zamanında ulaştırmak neden önemli? 

Satışlarınızı başarılı bir şekilde tamamlamak için satılan ürünlerinizi ürün sayfasında belirttiğiniz süre içinde müşterinizin adresine kargolamalısınız. Belirttiğiniz sürede ürünü kargolamadığınızda siparişi iptal etme hakkı alıcıya verilir. Bu durum hem para kaybetmenize hem de performans puanınızın düşmesine sebep olabilir.

Ayrıca, zamanında kargolama yapılmadığı için iptal edilen siparişlerde, alıcılara tek taraflı puan ve yorum kullanma hakkı verilir.

Kargolama yaparken dikkat edilmesi gerekenler 

Kullanıcı tarafından eklenen resimÜcretsiz kargo        

GittiGidiyor’da alıcıların %80’i ‘’ücretsiz kargo’’ seçeneği ile gönderilen ürünleri tercih etmektedir. Ürünlerinizi ücretsiz kargo ile satışa sunmanız daha fazla alcının sizi tercih etmesini sağlayacaktır.

Kullanıcı tarafından eklenen resimÖzenli paketleme   

Müşterilerinizle fiziksel olarak ilk temas kurduğunuz an kargo teslimatıdır. Ürününüzü iyi bir şekilde sunmak, müşterilerinizin ilgisini çekmek ve onlarda kalıcı izlenim bırakmak kaliteli paketleme yapmaktan geçer.

Ürünleri kargoya teslim etmeden önce, en iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Ürünlerin hasar görmemesi için baloncuklu zarflar, köpük, strafor gibi malzemeler ile ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenilir kargolama yolu olacaktır.

GittiGidiyor logolu şık ambalaj kutularını kullanarak, alışveriş sürecini müşterinize olumlu izlenimler bırakarak tamamlayabilirsiniz. GittiGidiyor Kargo Malzemeleri

GittiGidiyor Satış kodu nedir? 

GittiGidiyor satış kodu, her satış işlemi sonunda ‘’SC’’ ile başlayan, sistem tarafından otomatik oluşturulan bir koddur. Bu kod hem sizin hem de alıcının Bana Özel ekranında çıkar.
GittiGidiyor satış kodu ile anlaşmalı kargo firmaları üzerinden ürünlerinizi kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Ürün iade süreci nasıl gerçekleşir?

Alıcı iade talebi oluşturduktan sonra 72 saat (Ek 24 saat) içerisinde ürünü iade etmelidir. Bu süre içerisinde ürün iade edilmezse, GittiGidiyor tarafından alıcıya hatırlatma mesajı gönderilir. Hatırlatma mesajının ardından 24 saat içinde alıcı ürünü iade etmezse veya Müşteri Hizmetleri’ne bilgi vermezse ürün GittiGidiyor tarafından onaylanır.

Alıcı ürünü iade ettikten sonra ürünü teslim alıp işlemi sonuçlandırmanız için 3 iş günü süreniz olacaktır. Ürünü teslim aldığınızda Hesabım-Sattıklarım sayfanızdaki “İade ürünü teslim aldım” linki üzerinden işlemi sonlandırabilirsiniz.

İade kargo ücretini kim öder?

İade kargo ücretleri Cayma Hakkı kapsamında satıcılara aittir. Alıcılar ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi alıcıların kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap