Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 748
Gittigidiyor Mağazası Dezavantajları – Yardım Destek
E-Ticaret GittiGidiyor

Gittigidiyor Mağazası Dezavantajları

Tabii ki sanal pazaryerlerinde mağaza açmanı bazı dezavantajları da bulunuyor.

Aylık mağaza ücretleri: Bu mecra üzerinde bir mağaza açtığınızda, seçtiğiniz pakete göre aylık olarak mağaza ücretleri ödemeniz gerekir. Bu ücretleri ödemediğinizde mağazanızı kapatmanız gerekir.

Komisyon kesintileri: Aylık mağaza ücretlerinin yanı sıra sattığınız ürün başına belli bir oranda komisyon kesintisi olmakta. Farklı ürün kategorileri için Gittigidiyor farklı komisyon kesintileri yapmakta. Komisyon oranlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Reklam ücretleri: Mağazanızı bu platformlar üzerinde daha üst sıralara çıkartmak için pazaryerlerinde ekstra reklam çalışmaları yapmanız ve bunun için de belli bir bütçe ayırmanız gerekir.

Rekabette öne çıkamama: Bu mecralar üzerinde birçok firma kendi mağazasını açtığı için, rekabette sıyrılmak ve kendi marka bilinirliğinizi artırmanız bir hayli zordur. Ek çalışmaların yanı sıra reklam çalışmaları yapmanız bu rekabette sizi biraz öne çıkarsa da tam olarak diğer firmalardan ayrışmanız bir hayli zordur.

Belli kurallara uymanız gerekir: Sanal pazaryerlerinin kendilerine has kuralları vardır ve burada mağaza açan firmaların bu kurallara uymaları gerekir. Aksi takdirde üyeliklerine son verilebilir. Bu kurallar sizin yapacağınız fiyatlandırma, pazarlama ve reklam çalışmalarınızla örtüşmeyebilir ya da sizin çalışmalarınızı limitleyebilir.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap