Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Hücreleri korumak için kilitleme – Yardım Destek
Microsoft Microsoft Excel

Hücreleri korumak için kilitleme

Diyelim ki, patronunuz çalışma kitabının tamamını korumanızı istiyor, ancak çalışma kitabında korumayı etkinleştirdikten sonra birkaç hücreyi de değiştirmek istiyor. Parola korumasını etkinleştirmeden önce, çalışma kitabındaki bazı hücrelerin kilidini açmıştınız. Artık patronunuz çalışma kitabıyla işi bittiğinden, bu hücreleri kilitebilirsiniz.

Çalışma sayfasındaki hücreleri kilitlemek için şu adımları izleyin:

  1. Kilitlemek istediğiniz hücreleri seçin.
  2. Giriş sekmesinin Hizalama grubunda küçük oku tıklatın ve Hücreleri Biçimlendir açılan penceresini açın.
  3. Koruma sekmesinde, Kilitli onay kutusunu seçin ve sonra açılan pencereyi kapatmak için Tamam’a tıklayın.Not: Koruma uygulamadığınız bir çalışma kitabında veya çalışma sayfasında bu adımları denerseniz, hücrelerin zaten kilitlenmiş olduğunu görürsünüz. Bu, çalışma kitabını veya çalışma sayfasını korumaya almak hücrelerin kilitlenmeye hazır olduğu anlamına gelir.
  4. Şeritteki Gözden Geçir sekmesinin Değişiklikler grubunda, Sayfayı Koru‘yu veya Çalışma Kitabını Koru‘yu seçin ve ardından korumayı yeniden uygulayın. Bkz. Çalışma sayfasını koruma veya Çalışma kitabını koruma.İpucu: Bir çalışma sayfasını veya çalışma kitabını kilitlemeden önce, değiştirmek isteyebileceğiniz hücrelerin kilidini kaldırmak en iyisidir, ancak koruma uyguladıktan sonra da kilidi kaldırabilirsiniz. Korumayı kaldırmak için parolayı kaldırmanız gerekir.

Çalışma kitaplarını ve çalışma sayfalarını korumaya ek olarak, formülleri de koruyabilirsiniz.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Sorularınızı Excel Teknoloji Topluluğuuzmanlarına sorabilir veya Yanıt topluluğu içinden destek alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap