Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
İki veya daha çok hücredeki metni tek hücrede birleştirme – Yardım Destek
Microsoft Microsoft Excel

İki veya daha çok hücredeki metni tek hücrede birleştirme

Ve işareti (&) veya ARALIKBİRLEŞTİR işlevini kullanarak birden çok hücredeki verileri tek bir hücrede birleştirebilirsiniz.

Ve işaretiyle (&) verileri birleştirme

  1. Birleştirilmiş verileri yerleştirmek istediğiniz hücreyi seçin.
  2. = yazın ve birleştirmek istediğiniz ilk hücreyi seçin.
  3. & yazın ve tırnak içine alınmış boşluk kullanın.
  4. Birleştirmek istediğiniz bir sonraki hücreyi seçin ve Enter tuşuna basın. Örnek bir formül olarak =A2&” “&B2 formülü verilebilir.

ARALIKBİRLEŞTİR işlevini kullanarak verileri birleştirme

  1. Birleştirilmiş verileri yerleştirmek istediğiniz hücreyi seçin.
  2. =ARALIKBİRLEŞTİR( yazın.
  3. Birleştirmek istediğiniz ilk hücreyi seçin.Birleştirdiğiniz hücreleri ayırmak için virgül kullanın ve boşluk, virgül veya diğer metinleri eklemek için tırnak işareti kullanın.
  4. Formülü parantezle kapatın ve Enter tuşuna basın. Örnek bir formül olarak =ARALIKBİRLEŞTİR(A2, ” Aile”) formülü verilebilir.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Sorularınızı Excel Teknoloji Topluluğu’ndaki uzmanlara sorabilir, Yanıt topluluğu’ndan destek alabilir ya da Excel için UserVoice platformuna yeni bir özellik veya iyileştirme önerisi sunabilirsiniz.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap