menu
Bitcoin’de (BTC) Düşen Trend Kırıldı! Hafta Sonu Yükseliş Gelir mi?
42
okunma
FTX'in iflası sonrasında yaşadığı çöküşün ardından 16 bin - 17 bin dolar aralığında akümüle olan BTC, yeni bir kırılıma hazırlanıyor.

Bitcoin'in yeni hedefi 17 bin dolar mı?

Bitcoin'in yeni hedefi 17 bin dolar mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günler kritik hareketler sergiliyor. FTX‘in iflası sonrasında yaşadığı çöküşün ardından 16 bin – 17 bin dolar aralığında akümüle olan BTC, yeni bir kırılıma hazırlanıyor.

Bitcoin’i 15 dakikalık grafik üzerinde incelediğimizde bir düşen trend olduğu görülüyor. Bu düşen trendini kırmayı başaran BTC, tekrardan kripto para yatırımcılarının umutlanmasını sağlamış durumda.

Bitcoin’in düşen trendini aşmasının ardından 2 kere retest yapması ve bu trend bölgesi ile yatay destek noktasında tutunmayı başarması, ilerleyen saatler için olumlu olarak görülebilir.

blank

Her ne kadar Bitcoin düşen trendi kırmış ve retest yapmış olsa da, hafta sonuna girdiğimizi unutmamak gerek. Hafta sonları hacimsiz olan BTC, büyük olasılıkla 17 bin dolar noktasının üzerine çıkamaz gibi duruyor.

Her ne kadar birçok öngörü BTC’nin bu hafta sonu 17 bin doları aşamayacağı yönünde olsa da, bu direnç noktasının kırılması yükselişin fitilini ateşleyebilir.

Böyle bir senaryoda sert bir şekilde değer kazanabilecek olan Bitcoin, haftalık kapanışı 18 bin dolar seviyesinin üzerinde dahi gerçekleştirebilir gibi gözüküyor.

İlerleyen saatler yaşanabilecek olan olası yükselişleri kaçırmak istemeyen okurlarımız, 16.500 dolar altı stoplu bir şekilde değerlendirme yapabilirler.

Her ne kadar yükselişin geleceği kesin olmasa da, şimdilik son tablo olumlu gözüküyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları