menu
Bitcoin'de likidasyon operasyonları başlıyor mu?
76
okunma
FTX'in likidite krizinden ötürü sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), halen toparlanmayı başaramamış durumda.

Bitcoin'de likidasyon operasyonları başlıyor mu?

Bitcoin'de likidasyon operasyonları başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibariyle dip seviyelerde akümüle olmaya devam ediyor. FTX‘in likidite krizinden ötürü sert bir düşüş yaşayan BTC, halen toparlanmayı başaramamış durumda.

Fon oranlarına baktığımızda Bitcoin’in üzerinde devasa short pozisyonların olduğu görülebiliyor. Bu short pozisyonların likit edilebilmesi için yeni bir yükseliş trendinin başlaması gerek.

İlerleyen günlerde short pozisyonların likit edilmesi için lider kripto para biriminin 18.500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşaması gerekiyor gibi gözükmekte.

Bu seviyede biriken ayıların sektörden short squeeze ile temizlenmesi, gözlerin long pozisyon açan boğalara çevrilmesine sebebiyet verebilir.

blank

Bitcoin’de yükseliş yönlü pozisyon açan devasa yatırımcılara baktığımızda ise kritik seviyenin 13.500 dolar olduğu görülebilmekte. MicroStrategy‘nin dahi çok ufak bir BTC pozisyonu bu seviyelerde likit ediliyor.

14 bin doların altında biriken bu likidasyonun alınması ise Bitcoin’de ayı sezonunun sonuna geldiğimiz anlamını taşıyabilir.

İlerleyen günlerde boğaları ve ayıları sektör dışına itebilmek için yukarı ve aşağı yönlü sert hareketler sergilemesi beklenen BTC, bu hamlelerin sonucunda ise ayı sezonunu sonlandırabilir.

Okurlarımızın gelebilecek sert hamlelerden dolayı zarar etmemeleri için kripto para yatırımlarındaki risk miktarını minimalize etmeleri önerilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları