menu
Bitcoin ve Altcoin Yatırımcıları, Boğa Sezonunu Çok Özledi!
52
okunma
2018 yılında yaşanan ayı sezonuna baktığımızda Bitcoin ve altcoin'lerin bir çok rahatlama rallisi yaşadığı görülebilmekte.

Kripto balonu, 2022 yılı itibariyle patladı mı?

Kripto balonu, 2022 yılı itibariyle patladı mı?

Kripto para sektörün 2022 yılı itibariyle çok ciddi miktarda düşüş yaşadı. 2021 yılının kasım ayında zirveye ulaşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), o günden bu yana soluksuz bir şekilde değer kaybetmeye devam ediyor.

2018 yılında yaşanan ayı sezonuna baktığımızda Bitcoin ve altcoin‘lerin bir çok rahatlama rallisi yaşayarak kaçış fırsatı verdiği görülebilmekte.

Son ayı sezonunda bu kaçış fırsatını vermeyen kripto para birimleri, yatırımcıların çok zorlu bir süreç yaşamasına neden oldu.

Kripto para yatırımcılarının son düşüncelerine baktığımızda, boğa sezonunu ne kadar çok özledikleri gözler önüne seriliyor.

İşkence ve kabus gibi bir 2022 yılı geçiren yatırımcılar, bu kadar zorluğun ardından büyük bir boğa döngüsünü hak ettiklerine inanmakta.

blank

2022 yılına faiz artışlarının damga vurduğu görülebiliyor. Amerikan Merkez Bankasının (FED) hamleleri, dolara endeksli yatırım araçlarında çöküş getirdi.

Küresel ölçekte ortaya çıkan savaşlar, enerji krizi ve ticaret ağının bozulması gibi birçok sebepte riskli yatırım araçlarından kaçışı tetikledi.

Bu kadar kötü olayın üzerine kripto para sektörünün kendi içerisinde yaşanan gelişmelerde sektördeki ayı sezonunu çok daha acımasız bir hale getirdi.

Terra Luna faciası, Elon Musk’ın Bitcoin satışı, 3AC’nin iflas etmesi ve FTX‘in çöküş yaşaması, kripto para birimlerini derinden etkilediği görüldü.

Halen yeni bir yükseliş trendi başlatamayan kripto para birimleri, bir süre daha yatırımcılarını zorlamaya devam edecek gibi duruyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları