menu
Bu Kripto Para Projesi Fransa Yetkililerine Boyun Eğdi: Köklü Değişiklikler Yapacak!
47
okunma
Ünlü kripto para projesi Fransa yetkililerinin taleplerine uyacağını ve bünyesinde köklü değişiklikler yapacağını açıkladı.

Fransa Ulusal Kumar Kurumu (ANJ) tarafından Cuma günü yapılan açıklamada

Fransa Ulusal Kumar Kurumu (ANJ) tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, NFT oyun platformu Sorare’nin, ANJ baskısı altında, non-fungible token (NFT) futbol ticaret oyununun kurallarını değiştirmeyi kabul ettiği belirtildi.

ANJ, mevcut düzenlemelerin çocukları ve bağımlı kumarbazları korumak için çok az şey yaptığı yönündeki siyasi eleştirilerin ardından, Web3 oyunlarını daha iyi göz önünde bulundurmak için Fransız yasalarında değişiklik yapılması çağrısında bulundu.

Anlaşmanın bir parçası olarak kripto para oyunu Sorare, oyuna ücretsiz erişimi genişleteceğini söyledi. Mart ayı sonuna kadar bunu yapmazsa, yetkili makam, teoride bir şirketin cirosunun %5’ine kadar para cezası uygulamasına izin veren yasal yetkilerini kullanmakla tehdit etti.

ANJ yaptığı açıklamada, “Seçilen çözüm Sorare tarafından verilen hizmete yönelik gerekli düzenleyici yanıtı oluşturmaktadır” dedi ve gelecekte benzer gelişmelerin incelenmesinde “halkı etkin bir şekilde korumanın yanı sıra yeniliği de desteklemek” gerektiğini ekledi.

Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé ve Lionel Messi gibi tanınmış yıldızların yer aldığı bir tür fantezi spor kart oyunu olan Sorare, para ile değiştirilebilen ödüller veriyor.

Fransız Senatör Jérôme Durain, Ağustos ayında hükümete yönelttiği bir soruda oyunun “iç güvenlik yasası kapsamındaki tüm kumar kriterlerini karşılıyor gibi göründüğünü” söyledi. Durain, kara para aklanmasını ya da çocuklar veya kumar bağımlıları tarafından oynanmasını önlemek için daha iyi kontroller yapılması çağrısında bulundu.

Sorare sözcüsü yaptığı açıklamada, geçici değişiklikleri 2023’ün başlarında uygulayacağını ve daha uzun vadede yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu kabul ettiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları