menu
İflasın Eşiğindeki Genesis’in Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı! Kayıp Ne Kadar?
93
okunma
DCG grubu bünyesindeki Genesis'in iflasın eşiğinde olan yan kuruluşunun bilançosundaki açık miktarı açıklandı.

DCG CEO’sunun “Her Şey Yolunda” Açıklamasının Ardından Genesis’in İflas Danışmanı Tuttuğu Ortaya Çıkmıştı

Bloomberg’in konuya aşina kişilere dayandırdığı haberine göre, sorunlu aracı kuruluş Genesis Global’in bilançosunda 2.8 milyar dolarlık ödenmemiş kredi bulunuyor ve bu kredilerin yaklaşık %30’u ana şirketi Barry Silbert’in Digital Currency Group’u da dahil olmak üzere ilgili taraflara verilmiş durumda.

Bunlar arasında Genesis Global Capital adlı bir kredi yan kuruluşu, kripto endüstrisindeki kurumlar için kilit bir karşı taraf haline gelen aracılık birimi Genesis Global Trading’e borç para veriyordu. Salı günü hissedarlara gönderdiği bir mektupta Silbert, şirketler arası kredilerin “işin olağan akışı içinde” yapıldığını söyledi.

Silbert, DCG’nin Genesis’e karşı 575 milyon dolarlık bir yükümlülüğü olduğunu kaydetti.

Mektupta ayrıca, ana şirketin dijital varlıklar hedge fonu Three Arrows Capital’in iflasıyla ilgili Genesis’in yükümlülüklerini üstlenmek için devreye girmesiyle ortaya çıktığını söylediği Haziran 2032 vadeli 1.1 milyar dolarlık bir senedi de açıkladı.

Hissedar mektubunda, Mayıs 2023’te vadesi dolacak şirketler arası krediler ve senet dışında DCG’nin tek borcunun “Eldridge liderliğindeki küçük bir kredi verenler grubundan alınan” 350 milyon dolarlık kredi olduğu belirtildi.

Silbert, daha önce bildirdiğimiz üzere hissedarlarına gönderdiği mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Şunu açıkça ifade etmeme izin verin: DCG sektörün önde gelen kurucularından biri olmaya devam edecek ve daha iyi bir finansal sistemin gelişimini hızlandırmaya yönelik uzun vadeli misyonumuza bağlıyız. Önceki kripto para kışlarını atlattık ve bu daha şiddetli hissedilse de, hep birlikte bundan daha güçlü çıkacağız.”

DCG’nin birincil sermaye olarak yalnızca 25 milyon dolar topladığını ve bu yıl 800 milyon dolar gelir elde etme yolunda ilerlediğini de sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Δ

Δ

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları