menu
Kriz Büyüyor: Bu Borsadan 25 Bin Adet Bitcoin (BTC) Çekimi Yapıldı!
68
okunma
Dünyanın en büyük borsası olan FTX'in likidite krizi ile birlikte iflas etmesi, yatırımcıların zor duruma düşmesine neden oldu.

Borsalara olan güven azalıyor.

Borsalara olan güven azalıyor.

Yatırımcıların son dönemlerde kripto para borsalarına olan güveni resmen alt üst olmuş durumda. Dünyanın en büyük borsası olan FTX‘in likidite krizi ile birlikte iflas etmesi, yatırımcıların zor duruma düşmesine neden oldu.

FTX Global borsasını kullanan yatırımcılar an itibariyle FTX kurucusu SBF’nin hataları nedeniyle tüm kripto birikimlerini kaybetmiş durumda.

Son süreçte ise FTX nedeniyle sorunlar yaşayan birçok platform olduğu görüldü. Bu platformların başında ise Genesis geliyor.

Grayscale ile çatı bir şirket olan Genesis, FTX’in iflası sonucu ciddi miktarda sorunlar yaşamakta. Gemini borsası ise Gemini Earn platformunu kullanan yatırımcılarını Genesis şirketinde değerlendirmişti.

FTX krizinin ne kadar büyük ve zincirleme olduğu bu yaşanan olaylardan net bir şekilde görülebilmekte. Son yaşanan olaylar, Gemini’ye olan güvenin azalmasına neden oldu.

25k BTC have been withdrawn from Gemini over the last 24 hours, 13% of total BTC on the platform. 

UTXO Management’un kıdemli analisti ve 21stparadigm’in kurucusu olan Dylan LeClair, Winklevoss ikizlerine ait 25 bin adet Bitcoin’in Gemini borsasından çekildiğini duyurdu.

Bu gerçekleştirilen çekimin Gemini borsasında yer alan toplam BTC rezervinin yüzde 13’üne eşit olması, yatırımcıları tedirgin etmiş durumda.

Her ne kadar borsalar yatırımcıların platformlarından uzaklaşmaması için rezerv beyannamesi paylaşmış olsa da, artık sektörde borsalara güvenen çok az sayıda yatırımcının olduğu görülebiliyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları