menu
Terra (LUNA), Çöküşüyle Birlikte Bu Altcoinleri de Dibe Çekti!
264
okunma
Çöken Terra (LUNA) ekosistemi, beraberinde bu altcoinleri de aşağı çekti. En fazla kayba uğrayanların başında Anchor (ANC) geliyor.

Çöken Terra (LUNA) ekosistemi, beraberinde bu altcoinleri de aşağı çekti.

Terra’nın yaşadığı büyük düşüş kripto para piyasasındaki diğer bazı altcoinlerde de erimeye neden oldu.

Katman-1 Blockchain olma özelliği taşıyan Terra ekosisteminde zarar gören tek kripto paralar LUNA ve UST olmadı. Ağın bu hafta iki kez durdurulmak zorunda kalması da söz konusu düşüşe katkıda bulundu.

Bazı DeFi protokollerinin fiyatları, Terraform Labs’den bağımsız çalışmalarına rağmen sıfıra yaklaştı.

Terra’nın en büyük DeFi platformu olan Anchor Protocol (ANC), son düşüşten en fazla zarar görenlerden biri oldu. Sirkülasyondaki UST tokenlerinin %70’inden fazlasını bünyesinde bulunduran platform, çöküş ile birlikte saatler içerisinde eridi.

ANC tokeninin bu hafta yaşadığı düşüşü gösteren fiyat zaman grafiği.

Geçtiğimiz haftaya kadar dünyanın en büyük üçüncü DeFi platformu olan Anchor, 16 milyar dolar toplam kilitli değere (TVL) sahipti. Çöküşten önce 2 dolar civarından işlem gören ANC, bu yazının yazıldığı anlarda 0.2 dolardan işlem görüyor.

Terra üzerindeki bir diğer DeFi platformu olan Mars Protocol de bu hafta TVL değerinin %96’sını kaybetti. Platformun yönetim tokeni olan MARS da 0.1 dolara kadar düşerek yeni bir rekor kırdı.

Terra bağlantılı diğer platformlar olan Mirror, Prism ve Nexus da önceki değerlerinden çok daha düşük bir seviyeden işlem görüyorlar.

Kripto para kredi platformu Nexo da son Terra çöküşünde darbe alanlardan oldu. NEXO tokeni yaklaşık olarak %45 değer kaybetti. Nexo platfromu 2019 yılında Terra ile bir işbirliğine gitmiş ve yatırımcıların platforma UST tokeni yatırmalarına izin vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları