menu
Ünlü Analist 2023 Yılı İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Verdi: BTC’nin Geleceğini Değerlendirdi!
153
okunma
Academy Securities'in makro strateji başkanı Peter Tchir, Bitcoin fiyatı hakkındaki görüşlerini Bloomberg'e açıkladı.

Peter Tchir Bitcoin’in Geleceği Hakkında Düşüncelerini Açıkladı

Kripto para dünyasının FTX çöküşü nedeniyle içinde bulunduğu krizi derinleştirdiği şu günlerde Academy Securities’in makro strateji başkanı Peter Tchir, ABD ekonomisi ve Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.

Peter Tchir’e göre kripto para dünyasının önünde bir düşüş ihtimali daha olabilir ve Bitcoin fiyatındaki satış baskısında artış yaşanabilir.

Tchir, Bitcoin’in kripto para dünyasının güvenli limanı olduğuna dair algının bu dönemlerde zarar görebileceğine inanıyor.

Ünlü isme göre bu duruma katkıda bulunanlar arasında Grayscale’in GBTC fonu da var. Tschir, insanların bu fondan çıkarak Bitcoin satın aldığını iddia etti ve bunun da bir hata olduğunu savundu.

Tschir ayrıca yaşanan son olayların ABD ekonomisine de zarar vereceğini düşündüğünü söyledi ve örnek olarak FTX’in reklam alanında yaptığı yüklü harcamaları gösterdi.

Tschir buna rağmen son gelişmelerin enerji kullanımı açısından faydalı olacağını düşünüyor.

Yönetici, bankacılık sektörünün kripto para endüstrisine ne kadar bağlı olduğu sorusuna ise bankacılık sektörünün kriptolara fazla yatırımı olmadığını söyleyerek cevap verdi. Tschir’e göre bankacılık sektörü son düşüşlerden yara almadan çıkabilir.

Tschir ayrıca Bitcoin için en önemli olayın adaptasyon olduğunu belirtti.

Tschir BTC fiyatında boğa eğilimli olmak için adaptasyonun artması gerektiğini ve yakın bir gelecekte bu artışı göremediğini de ifade etti.

Tschir BTC için 2023 yılı için tahmini sorulduğunda ise 10.000 doların altına bir iniş olacağını düşündüğünü söyledi. Bunun bu yıl bile yaşanabileceğini savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Δ

Δ

Herkes birşey diyor bakalım kim bilecek

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://dipnotlar.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları