Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Satır ve sütun ekleme veya silme – Yardım Destek
Microsoft Microsoft Excel

Satır ve sütun ekleme veya silme

Satır, sütun ve hücre ekleyerek ya da silerek çalışma sayfanızı daha iyi düzenleyin.

Sütun ekleme veya silme

  1. Sütun içindeki herhangi bir hücreyi seçin, ardından Giriş > Ekle > Sayfa Sütunlarını Ekle veya Sayfa Sütunlarını Sil seçeneğine gidin.
  2. Alternatif olarak sütunun en üstüne sağ tıklayıp Ekle veya Sil’i de seçebilirsiniz. 

Satır ekleme veya silme

  1. Satır içindeki herhangi bir hücreyi seçin, ardından Giriş > Ekle > Sayfa Satırları Ekle veya Sayfa Satırlarını Sil seçeneğine gidin.
  2. Alternatif olarak seçili satıra sağ tıklayıp Ekle veya Sil’i de seçebilirsiniz.

Biçimlendirme seçenekleri

Biçimlendirmenin uygulandığı bir satırı veya sütunu seçtiğinizde, bu biçimlendirme eklediğiniz yeni bir satıra veya sütuna aktarılır. Biçimlendirmenin uygulanmasını istemiyorsanız, ekledikten sonra Ekleme Seçenekleri düğmesini seçebilir ve aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz:Satır veya sütun ekledikten sonra görüntülenen Ekleme Seçenekleri düğmesinin resmi.

Ekle Seçenekleri düğmesi görünmüyorsa, Kes, kopyala ve yapıştır grubunda Dosya > Seçenekler > Gelişmiş > seçeneğine gidin, Ekleme Seçenekleri düğmelerini göster seçeneğini işaretleyin.

Daha fazla yardım mı gerekiyor?

Sorularınızı Excel Teknoloji Topluluğuuzmanlarına sorabilir veya Yanıt topluluğu içinden destek alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap