Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Windows 10, Ekim 2020 (Sürüm 20H2) Güncelleştirmesi’ni Edinme – Yardım Destek
Microsoft Microsoft Windows

Windows 10, Ekim 2020 (Sürüm 20H2) Güncelleştirmesi’ni Edinme

Görüntü

Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi Hazır!

Windows 10’un yeni sürümüyle tanışın: İkonik yenilik!

Şimdi, Windows 10’unuzla her zamankinden çok daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Bu yüzden Windows 10, Sürüm 20H2’yi, Windows deneyiminin en ikonik anlarını baştan aşağı düşünerek daha da yararlı ve kişisel olacak şekilde tasarladık.

Unutmayın, Windows 10’un hızına kelimeler yetişemez.

Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi’ni edinmek için sabırsızlandığınızın farkındayız ve en az biz de sizin kadar heyecanlıyız.

Bir Windows’un yapabileceklerini yeniden tanımlayan olağanüstü bir sürüm, etkileyici iyileştirmeleri ve yeni eklenen özellikleri, aşağıda incelemeniz için sizi bekliyor!

Görüntü

1 – Daha renkli bir Windows ile hayatınıza renk katın:

20H2 Güncelleştirmesi ile belirli seçenek ve koşullar sayesinde renk değiştiren Temalar ve Başlat Menüsü, bilgisayarınızı kullanırken sıkılmamanıza yardımcı olacak.

Görüntü

2 – Sıkı durun! Bilgisayarınız, artık telefonunuz.

Telefonunuzdaki uygulamalara bilgisayarınız üzerinden anında ve kesintisiz bir şekilde erişmek nasıl olurdu? Bizce harika olurdu ve bunun için kolları sıvadık, Telefonunuz uygulamasını en üst seviyeye taşıdık. Artık Android telefonunuzdaki tüm uygulamalar bilgisayarınızda.

Görüntü

3 – Görev Çubuğu’nuz rahat bir nefes alsın:

Görev Çubuğu’nuza sabitlediğiniz uygulamaları artık gruplandırmak mümkün. Favori uygulamalarınıza karışıklık yaşamadan direkt olarak Görev Çubuğu Grupları’ndan erişebilirsiniz.

Görüntü

4 – Microsoft Edge’in yeni sürümüyle internetin keyfini çıkarın:

Sürüm 20H2, Chromium tabanlı Microsoft Edge’e ilk ev sahipliği yapan sürüm olmanın gururunu yaşıyor. Saniyeler içerisinde web’de istediğinize ulaşmak, favori sitelerinizi elinizin altında bulundurmak ve internete hükmetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Görüntü

5 – Artık problemleri çözmenizde en büyük yardımcınız Hesap Makinesi:

Hesap Makinesi üzerindeki denklemler, artık grafikler yardımıyla sergileniyor. Bu özellik sayesinde, öğrencilerin kavramsal anlayışlarını ve matematiğe karşı tutumlarını geliştirerek matematiği öğrenmeleri de amaçlanıyor.

Görüntü

6 – Meydan okumaya hazır mısınız? Bizimle var gücünüzle savaşın.

Sürüm 20H2’de Oyun Modu en iyi oyun deneyimi oluşturmak adına güçlendirildi. Oyun Modu’nu kullandığınızda, oyun oynama, bilgisayarınızda artık daha öncelikli olur ve daha iyi bir oyun kalitesi ve performansı elde edersiniz. Microsoft olarak size düello teklif ediyoruz. Takımını oluştur ve karşımıza çık!

Görüntü
Görüntü

Bunlar, heyecan verici özelliklerden sadece birkaçı ve Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi’nde sizi birçok sürpriz özellik bekliyor!

Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi yayınlandı ve şu anda tüm Windows 10 kullanıcıları için indirilebilir durumda.

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi’ni Edinme:

Sürüm 20H2 GüncelleştirmesiWindows 10’u İndirin adresinde bulunan Medya Oluşturma Aracı‘na entegre edildi. Bu adrese ilerlediğinizde ”Hemen güncelleştirin” butonuna basarak işletim sisteminizi yükseltebilirsiniz.

Windows 10 Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi‘ni Windows Update üzerinden de edinebilirsiniz fakat Windows Update üzerinden bilgisayarınıza güncelleştirmenin dağıtılması; bulunduğunuz bölgeyekonumunuzabilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve zaman alabilir.

  • Windows Update ayarları altından otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirdiğinizde, Windows 10 uygun cihazınıza Sürüm 20H2 Güncelleştirmesi‘ni otomatik olarak indirir. Güncelleştirme hazır olduğunda kurulum için bir zaman belirlemeniz istenir. Yüklendikten sonra cihazınız Windows 10, Sürüm 20H2’yi çalıştırıyor olacak.
    • Not: Güncelleştirmeyi hemen yüklemek istiyorsanız Başlangıç  > Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Update seçeneğini belirleyin ve ardından Güncelleştirmeleri denetle‘yi seçin. Güncelleştirmeler varsa bunları yükleyin. 
  • Cihazınızı güncelleştirmeyle ilgili sorun yaşarsanız Windows 10’u güncelleştirme sorunlarını giderme konusundaki genel düzeltmelere bakın veya adım adım sorun giderme işlemlerinde size yol göstermek üzere Windows Update sorunlarını düzeltme içeriğini kullanın.
  • Cihazınızı güncelleştirirken internet bağlantısıyla ilgili sorunlarla karşılaşırsanız bkz. Windows’ta ağ bağlantısı sorunlarını giderme.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap