Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs/wp-content/plugins/C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-content\plugins\redux-framework\redux-core\extendify-sdk/languages/extendify-sdk-tr_TR.mo) is not within the allowed path(s): (C:/Inetpub/vhosts/dipnotlar.net\;C:\Windows\Temp\) in C:\inetpub\vhosts\dipnotlar.net\httpdocs\wp-includes\l10n.php on line 741
Windows 8 desteği sona erdi – Yardım Destek
Microsoft Microsoft Windows

Windows 8 desteği sona erdi

5 yılın ardından, 12 Ocak 2016 tarihinde Windows 8 desteği sona erdi. Değişikliğin zor olduğunun farkındayız, bu nedenle size bir sonraki adımda ne yapacağınızla ilgili ipuçları vererek ve destek sonuyla ilgili sorularınızı cevaplayarak yardım etmek istiyoruz.

Destek sonu ne anlama geliyor?

12 Ocak 2016 tarihinden itibaren bilgisayarınız çalışmaya devam edecek ancak Microsoft artık şunları sunmayacaktır:

  • Sorunlarla ilgili teknik destek
  • Yazılım güncelleştirmeleri
  • Güvenlik güncelleştirmeleri veya düzeltmeleri
  • Microsoft Topluluğu’ndaki Windows 8 forumunun, artık Microsoft temsilcilerinden teknik destek almayacağını unutmayın. Yanıtların önceden izlenmesi ve cevapların işaretlenmesi olmayacaktır.

Sorular ve tartışma konuları bağımsız danışmanlar ve diğer topluluk üyeleri tarafından cevaplandırılacaktır. Forum, katılımcıların güvenli ve keyifli bir ortamda çalışmasını sağlamak için her zaman denetlenecektir.

Windows 8 yüklü bilgisayarınızı sürekli yazılım ve güvenlik güncelleştirmeleri olmadan kullanabileceksiniz; ancak virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha büyük bir risk altında olacaksınız. Özetle, güvende olmanızın en iyi yolu Windows 10 kullanmanızdır. Ve en iyi Windows 10 deneyimi, yeni bir bilgisayarda yaşanır. Windows 10’u eski cihazınıza da yükleyebilirsiniz; ancak bunu önermiyoruz.

Hazır olmak için ne yapmalıyım?

Dosyalarınızı yedeklemekten ihtiyaçlarınıza en uygun bilgisayarı bulmanıza kadar, kolaylıkla geçiş yapmanıza yardımcı olacak araçlar sunuyoruz.

Görüntü

1. En son bilgisayarlara göz atın

Yeni modern bilgisayarlar katı hal sürücüleri (SSD’ler) sayesinde hızlı ve daha uzun ömürlü pilleriyle dayanıklıdır; ayrıca harika bir bilgisayarın ortalama fiyatı 5-10 sene öncesine göre çok daha uygundur. Yeni bir bilgisayar ile Windows 10 deneyimini en hızlı ve etkili bir şekilde yaşayabilirsiniz. 

Daha fazla bilgi edinin.


2. Bilgisayarınızı Windows 8.1’e yükseltin


Windows 8 işletim sistemine olan destek sona erdiğinden dolayı ücretsiz olarak Windows 8.1’e yükseltme yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin.

Görüntü

3. Windows 10 hakkında ipuçları alın

Windows 10’a sahip yeni bir bilgisayarda kendinizi evinizde hissedeceğinizi düşünüyoruz; ancak yine de sorularınız varsa veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, pek çok ipucu ve eğitimimiz bulunuyor. Daha fazla bilgi edinin.

Windows 8’e olan desteğin sona ermesi hakkında daha fazla bilgiye, adım adım uygulanabilecek önerilere ve Sıkça Sorulan Sorulara ulaşmak için aşağıdaki adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Yüksel Güneş

Yorum Yap